riva

Kultūras centrā “Rīva” prelatūra “Opus Dei” katru sestdienu vienu stundu meitenēm piedāvā radošas nodarbības, kuru laikā viņas papildus iepazīst arī kristīgās vērtības.

Katrreiz nodarbības saturs mainās – kādu reizi tā ir radoša darbošanās atbilstoši gaidāmo svētku tematikai, piemēram, Ziemassvētku rotājumu gatavošana vai Lieldienu olu krāsošana, citā reizē meitenēm māca gatavot kārumus vai uzvest kādu ludziņu. Nodarbību vidū kāda no prelatūras māsām meitenēm interesantā veidā sniedz desmit minūšu garu mācību. Parasti meitenes uzzina par kādu no tikumiem, kas viņas rosina pārdomām, piemēram, kā kļūt arvien labākām skolā, ģimenē, attiecībās ar draudzenēm. “Skolā meitenei varbūt ir kāda labākā draudzene, un viņas abas draudzējas tikai savā starpā. Mēs mudinām meitenes būt atvērtām un draudzēties arī ar citiem bērniem,” stāsta klubiņa pasniedzēja Kristīne Sala.

Mācības jaukās un mājīgās telpās notiek pēc vienotas programmas. Lai tēma labāk paliktu atmiņā, to apskata veselu mēnesi. Katra nodarbība viena otru papildina ar kādu jaunu un svarīgu aspektu. “Tādā veidā meitenes rosinām vairāk domāt par vienu tēmu un mudinām cīnīties par kādu tikumu, lai to patiešām iegūtu. Nedēļas laikā līdz nākamajai nodarbībai dažkārt aicinām viņas par šiem jautājumiem arī lūgties,” stāsta “Opus Dei” pārstāve Himena Gonzalez.

Šogad janvārī meitenes vairāk iepazina, ko nozīmē īsta draudzība un atklātība, kāpēc tā ir svarīga un kā veidot īstu draudzību. Gavēņa laikā lielā tēma būs dāsnums, kas ietvers vairākas citas apakštēmas: upuris, pazemība, atvērtība, devība. Viena no lielajām tēmām ir arī Euharistija un tās nozīme. “Tomēr šīs nodarbības neaizvieto sagatavošanos pirmajai Sv. Komūnijai svētdienas skolās. Tās vairāk ir kā neliels papildinājums gan svētdienas skolai, gan arī dažādām nodarbībām, pulciņiem, kurus bērns jau apmeklē. Tā ir iespēja meitenei gan kaut ko jaunu iemācīties, gan vairāk padomāt par dažādiem tikumiem, gan arī saņemt šeit mīlestību un sajust, ka te ir gaidīta,” paskaidro Himena. Reizi mēnesī meiteņu klubiņu apmeklē arī prelatūras priesteris, kurš šajā reizē tad arī sniedz nelielo desmit minūšu mācību. Tām meitenēm, kuras vēlas, ir iespēja pieiet arī pie grēksūdzes.

Kādā no reizēm klubiņu apmeklēja arī astoņgadīgā Marta: “Man patika cept siera un kanēļa bulciņas. Tas ir tik vienkārši! Gribētu mājās vēlreiz tādas uztaisīt. Pats var arī izdomāt, ar ko tās pildīt. Interesanta bija arī garīgā nodarbība. Visvairāk atmiņā palika doma, ka jādraudzējas arī ar citiem, ne tikai labākajām draudzenēm. Cenšos, bet tas jau nav viegli. Vēl teica, ka draudzenei jāstāsta, ko es domāju īstenībā un kā jūtos, jo tad mēs viena otru varam labāk iepazīt un kļūt vēl labākas draudzenes.”

“Ideja par šādu meiteņu klubiņu radās pirms aptuveni piecdesmit gadiem Spānijā. Vecāki, kuri piedalījās prelatūras formācijā, izdomāja izveidot klubiņu, kur bērniem labi pavadīt laiku, kā arī ar dažādu aktivitāšu palīdzību uzzināt, ko nozīmē būt godīgam, stipram, draudzīgam. Vecāki paši uzņēmās iniciatīvu rīkot šādus klubiņus, bet palīdzību garīgajā izglītošanā lūdza “Opus Dei” pārstāvjiem. Protams, esam meitenēm kā palīgi, bet galvenie audzinātāji jau vienmēr paliks vecāki,” teic Himena. Pašlaik šādi klubiņi notiek lielākā daļā valstu, kur dzīvo “Opus Dei” dalībnieki.

Nodarbības paredzētas meitenēm no astoņu, deviņu līdz četrpadsmit gadu vecumam kultūras centrā “Rīva”. Nodarbības notiek no pulksten 11.30 līdz 12.30, Vīlandes ielā 7 – 5 (Rīgas centrs). Maksa par vienu nodarbību – EUR 2.40 vai mēnesī EUR 8.00 (iekļauti visi materiāli nodarbībām). Sīkāka informācija: tālr. 26831090.

Nr. 5 (509) 2015. gada 14. marts

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt